Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ekskluzywna biżuteria inspirowana architekturą i światłem.

2018-10-27
Ekskluzywna biżuteria inspirowana architekturą i światłem.

Jakie były wieki średnie w architekturze?

Czy istnieje przykład bardziej przytłaczającej budowli niż katedra gotycka? Nawet w dzisiejszych czasach, w których, jak się wydaje, nie istnieją granice wysokości budowli stawianych przez człowieka, niezwykle ciężko znaleźć przykład architektury, która tak dominuje nad jednostką. Nad pojedynczym człowiekiem. 

Co ciekawe, katedry gotyckie, które dzisiaj stanowią często wyraźny przykład na to, jaką surowością odznaczała się architektura średniowiecza, w tamtych, odległych czasach wprowadzały do świata budowli romańskich rewolucję światła. Od tamtej pory, kościoły, które do tej pory były zanurzone w ciemnościach, odzyskały blask i oddech. Kolorowe witraże i rozety, które pojawiły się wtedy w architekturze, do dzisiaj budzą podziw ludzi, gdy wkraczają do gotyckiej katedry. 

Rozety, inaczej zwane różycami, pojawiły się już w architekturze kościołów romańskich, ale dopiero epoka gotyku wykorzystała ich cechy, aby oprócz oświetlenia świątyń wykorzystać ich niesamowity kształt. Rozety zdobione kolorowymi witrażami wprowadzały do wnętrza kościołów niezwykły klimat i stały się na zawsze symbolami tamtych czasów oraz inspiracją dla czasów przyszłych.

Biżuteria inspirowana architekturą 

Stworzenie kolekcji biżuterii z własną historią. 

Tak było też w naszym przypadku. Prace nad wzorami naszyjników srebrnych z kolekcji Gothic rozpoczęły się w pamięci, która przechowywała kolor, klimat a niekiedy także kształt widzianych wcześniej rozet. To także wspomnienie konkretnego czasu i miejsca. Dlatego wzory z tej kolekcji odnoszą się do konkretnych katedr w Mediolanie, we francuskim miasteczku Chartres i angielskim Yorku. W każdym naszyjniku czy kolczyku zostało zamknięte coś bardzo osobistego, co po zakończeniu pracy nabrało uniwersalnego kształtu, aby w tej eleganckiej biżuterii, każdy mógł odnaleźć coś własnego. 

Największym wyzwaniem podczas projektowania tej kolekcji była taka zamiana kształtu rozet w biżuterię, żeby zachować naturalny motyw, który nas zainspirował. Zależało nam na wprowadzeniu do autorskich wzorów powietrza, by były jednocześnie misterne i lekkie. Przestrzenie wewnętrzne naszyjników zostały specjalnie ręcznie wypiaskowane i ukazują unikalną fakturę kontrastującą z wypolerowaną powierzchnią. 

Katedra Duomo inspiracją dla kolekcji kobiecej biżuterii srebnej. 

Luksusowa biżuteria dla każdego miłośnika pięknego stylu.

Każdy wzór z tej kolekcji ma swój niepowtarzalny styl. Zestaw Milano pełen jest lekkości i powietrza. Zdaje się poruszać, wręcz płynąć. Wygląda niezwykle elegancko, kiedy dodatkowo jest pozłocony 24 karatowym złotem. Inaczej niż zestaw Chartres. Ten motyw jest najbardziej klasyczny i wydaje się niczym żywcem przeniesiony ze średniowiecznych czasów. Nam w szczególności podoba się klasycznie srebrny i takie jest też zdanie naszych klientek, które w takim kolorze wybierają pierścionki i kolczyki z tej serii. Ostatnia z naszych inspiracji to zestaw Yorkshire – który ma w sobie widoczny wyraźny motyw kwiatowy, dodatkowo wypiaskowany z jednej strony przywodzi na myśl płatek śniegu. Ten wzór polecamy szczególnie pokryty czarnym rodem, który nadaje mu niepowtarzalny charakter i kolor. 

Czy będziesz się kierować w swoich wyborach miejscem, kolorem czy wyglądem możesz liczyć, że każdy produkt z kolekcji Gothic będzie przyciągał wzrok innych. A historia stojąca za każdym naszyjnikiem czy pierścionkiem jest historią architektury, dawnych ludzi i czasów, nas, którzy czerpali z nich inspirację i na końcu przede wszystkim Twoją historią. 

Naszyjniki rodowane Kohha

Zdjęcia własne Kohha oraz na podstawie licencji standardowej shutterstock

Pokaż więcej wpisów z Październik 2018

Polecane

Naszyjnik pozłacany Milano Gold

Naszyjnik pozłacany Milano Gold

425,00 zł brutto/1szt.
Kolczyki pozłacane Yorkshire Gold

Kolczyki pozłacane Yorkshire Gold

225,00 zł brutto/1para
Naszyjnik srebrny Chartres Black

Naszyjnik srebrny Chartres Black

425,00 zł brutto/1szt.
Pierścionek srebrny Yorkshire

Pierścionek srebrny Yorkshire

325,00 zł brutto/1szt.
pixel