Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Naszyjnik a dekolt – jakie połączenia się sprawdzą?

2019-10-27
Naszyjnik a dekolt – jakie połączenia się sprawdzą?

Zbyt płytkie wycięcie zmusza nas do odrzucenia naszyjników średniej długości, które kończyłyby się tuż poniżej linii dekoltu. Z kolei geometryczny dekolt w kształcie V utrudnia dobór biżuterii innej niż pojedynczy wisior na cienkim łańcuszku. W zestawieniach ubrań i biżuterii chodzi przede wszystkim o linie – muszą stworzyć całość w taki sposób, by wyglądać jak spójny projekt, w którym żaden element nie odcina się od reszty. 

Dekolt w kształcie litery V 

Ostry, głęboki dekolt to jeden z najpopularniejszych krojów koszul i wieczorowych sukienek. Uznawany niekiedy za wyzywający, dekolt w kształcie V podkreśla mocne rysy twarzy – zaznaczone kości policzkowe, żuchwę czy kanciaste brwi. Doskonale prezentuje się na kobietach o egzotycznej urodzie, zaś jego łagodniejsza i płytsza wersja jest w dużej mierze uniwersalna – dekolt w szpic dodaje stylizacji lekko dojrzalszego wyglądu. Jakie naszyjniki najlepiej dopełnią ten efekt? Najłatwiej jest zestawić dekolt w serek z wisiorem, który także układa się w literę V, a jego długość powoduje równoległe ułożenie względem linii dekoltu. Zależnie od potrzeb, ostrość wycięcia można zrównoważyć, wybierając dużą, okrągłą zawieszkę, lub dodatkowo podkreślić przy pomocy wisiorów w kształcie rombu, trójkąta lub wąskiego prostokąta. Ważne, by kształt zawieszki był geometryczny i niezbyt delikatny.


Naszyjniki srebrne pozłacane


Dekolt w łódkę lub dekolt typu woda

Proste i zasłaniające obojczyki lub marszczone dekolty, znane jako łódka i woda, sprawiają najwięcej problemów w doborze naszyjnika. Tego typu kroje nadają górnej części ubioru wygląd łagodny i skromny, a zarazem sprawiają, że szyi nie potrzeba dodatkowych zdobień. Jeśli jednak pragniemy założyć naszyjnik do bluzki lub sukienki z dekoltem-wodą lub w łódkę, najlepiej wybierać dłuższe ozdoby z zawieszkami na całej długości. Inną opcją jest bardzo długi łańcuszek z pojedynczą zawieszką poniżej piersi – ten sposób naszyjnik nie odwróci uwagi od samego dekoltu. Wisiorek nie powinien być zbyt delikatny, gdyż wymienione dekolty tworzą cięższy, bardziej zabudowany efekt stylizacji. W przypadku dekoltu w łódkę dobrze sprawdzą się naszyjniki o dużej ilości drobnych elementów, na przykład pereł lub koralików, które budują grubszą linię ozdoby.

Dekolt typu karo lub sukienka bez ramiączek

Istnieją rodzaje dekoltów, które wykorzystywane są zazwyczaj w romantycznych krojach sukienek. Należą do nich dekolty karo oraz kroje bez ramiączek, podążające za linią biustu. W obu przypadkach dobrze wyglądać będzie krótki i delikatny naszyjnik srebrny lub złoty z minimalistyczną lub oryginalną, raczej niewielką zawieszką. Kroje odróżnia od siebie zakres możliwości – sukienka bez ramiączek skorzysta również na bogatych, ciężkich naszyjnikach z kamieniami lub szerokich i zaokrąglonych ozdobach z metalu. Właśnie dla takich ubrań tworzone są obficie zdobione kolie, kojarzone z ubiorem na bal czy wesele. Pasują również do dekoltów w kształcie serca, jeśli rękawy nie zasłaniają zbyt wiele ciała. Z kolei dekolt karo współgrać będzie także z naszyjnikiem tworzącym prostą linię na środku szyi, typu choker z prostej tasiemki. 


Naszyjnik srebrny Milano

Zaokrąglone dekolty 

Dobór naszyjnika do dekoltu okrągłego zależy od jego głębokości. Jeśli kończy się blisko piersi, to doskonała okazja do zaprezentowania okrągłego naszyjnika – z pereł, korali lub przypominającego skromną kolię. Dobrze będą wyglądać również warstwowe naszyjniki, sięgające powyżej linii dekoltu. Z kolei płytki zaokrąglony dekolt można sparować z naszyjnikiem krótkim lub długim, lecz także tworzącym okrągłą, miękką linię. Mogą być bogato zdobione lub delikatne – ten rodzaj dekoltu jest bardzo powszechny i zazwyczaj nie przykuwa uwagi, dlatego pozwala nosić różnorodną biżuterię, o ile nie jest zbyt ostra.

Golfy i stójki 

Niekiedy zakładając bluzkę lub sweter z golfem, rezygnujemy z naszyjnika – w rzeczywistości istnieje wiele korzystnych połączeń. Dolną linię golfu można przyozdobić okazałym, okrągłym naszyjnikiem o symetrycznym kształcie. Do golfów i stójek pasują także długie łańcuszki z pojedynczą zawieszką oraz krótkie korale. Niekiedy dobrze w połączeniu z nimi wyglądają warstwowe naszyjniki, z których najkrótszy znajduje się w okolicy szyi, a najdłuższy nieco poniżej obojczyka. Ważne, aby zdobienia były wyraziste – wtedy ubranie będzie tłem dla ciekawej biżuterii. Warto, aby w tym wypadku naszyjnik kontrastował kolorystycznie z bluzką czy swetrem albo odpowiadał znacznie przyciemnionemu lub rozjaśnionemu odcieniowi ubrania.

Warto zwracać uwagę na to, jak dany naszyjnik prezentuje się w połączeniu z różnymi rodzajami dekoltów – w ten sposób odnajdziemy najkorzystniejsze zestawienia, których zapamiętanie pomoże zaoszczędzić czas przy kolejnym tworzeniu stylizacji. Na szczęście wiele naszyjników, jak i ubrań może być elementem bardzo różnych zestawień, w zależności od tego, jaki efekt i styl chcemy zaprezentować.Naszyjnik srebrny Leaf

 

Pokaż więcej wpisów z Październik 2019

Polecane

Naszyjnik srebrny Baltic Black

Naszyjnik srebrny Baltic Black

359,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik pozłacany Milano Gold

Naszyjnik pozłacany Milano Gold

425,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik srebrny Milano Black

Naszyjnik srebrny Milano Black

425,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik srebrny Yorkshire Black

Naszyjnik srebrny Yorkshire Black

445,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik srebrny Vesuvio Black

Naszyjnik srebrny Vesuvio Black

359,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik Classic Silver

Naszyjnik Classic Silver

189,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik Leaf

Naszyjnik Leaf

299,00 zł brutto/1szt.
pixel