Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Model pierścionka a wygląd i kształt dłoni

2020-09-07
Model pierścionka a wygląd i kształt dłoniKupując pierścionek, przede wszystkim zwraca się uwagę na średnicę palca, próbując dobrać odpowiedni jego rozmiar. W tym przypadku istotny jest jednak jeszcze jeden aspekt – dopasowanie modelu pierścionka do wyglądu i kształtu dłoni. Ręcznie robione pierścionki czy wyroby masowe powinny być tak dobrane, by przez lata cieszyły swoją właścicielkę funkcjonalnością i estetyką.

Małe dłonie

Panie o niewielkich dłoniach powinny zrezygnować z dużych pierścionków na masywnych obrączkach, które optycznie dodatkowo pomniejszą dłoń. Najlepiej sprawdzą się natomiast cienkie pierścionki o delikatnych zdobieniach. Odpowiednie będą przykładowo srebrne i złote pierścionki połączone z bransoletami. Kobiety o drobnych dłoniach mogą sobie pozwolić także na noszenie tzw. knuckle rings, czyli modnych w ostatnim czasie pierścionków zakładanych na szczyt palca.

Smukłe, długie palce

Posiadaczki smukłych dłoni zasadniczo ogranicza wyłącznie wyobraźnia i poczucie estetyki. Na szczupłych i długich palcach świetnie prezentują się bowiem właściwie wszystkie ozdoby – m.i.n. pierścionki ręcznie wykonane o misternym wzornictwie oraz typowo minimalistyczne modele produkowane na masową skalę, wąskie i szerokie obrączki, ozdoby w stonowanej kolorystyce i z kolorowymi oczkami. W tym przypadku z powodzeniem można zdecydować się na oryginalne wzory, ciekawe łączenia kolorów oraz różnorodność faktur. Właścicielki smukłych dłoni mogą sięgać nawet po naprawdę masywne pierścionki lub nosić na palcach kilka ozdób jednocześnie.

Duże dłonie

Panie, które mają duże dłonie, mogą sobie pozwolić na bardzo odważne stylizacje. Modne, szerokie i bogato zdobione obrączki, a także masywne, ozdobne kamienie bardzo korzystnie wyrównają proporcje palców. Doskonale sprawdzą się kolorowe kamienie, jak rubiny, szmaragdy i szafiry w geometrycznych kształtach, a także połączenia ozdób w różnych rozmiarach. Lepiej zrezygnować natomiast z małych i wąskich pierścionków z niewielkimi ozdobami. 

Pulchne i krótkie palce

Choć wybranie pierścionka dla tego typu dłoni nie jest łatwe, odpowiednio dobrana ozdoba potrafi bardzo korzystnie odmienić wygląd palców. Warto zacząć od wykluczenie zbyt cienkich i szerokich pierścionków. Ozdoby wzbogacone kamieniami szlachetnymi o pokaźnych rozmiarach również nie będą dobrym wyborem. W przypadku krótkich i pulchnych palców najlepiej zdecydować się na obrączkę o średniej grubości z płaskim oczkiem lub detalami układającymi się wzdłuż palców. Unikać należy natomiast szerokich poprzecznych ozdób i dodatkowych pierścionków na szczycie palca. Będą one bowiem jeszcze bardziej skracały i poszerzały dłonie.

Kolorystyka pierścionka dopasowana do cery

Nie tylko kształt, ale także wygląd dłoni ma znaczenie. Złote i czarne pierścionki pięknie podkreślą letnią opaleniznę oraz będą doskonale współgrały z oliwkową cerą. Przy bardzo bladych dłoniach żółte złoto może natomiast za bardzo kontrastować. Lepiej sprawdzi się tutaj srebro i białe lub różowe złoto. Oczywiście warto sięgać także po ozdoby łączące różne kruszce. Jeśli chodzi o kolor kamienia, to szafiry, rudolity i tanzanity pięknie komponują się z jasną cerą. Z kolei rubiny i szmaragdy najlepiej współgrają ze skórą jasną i brzoskwiniową, a topazy i akwamaryty z brzoskwiniową i śniadą. Zdecydowanie najbardziej uniwersalne są perły, które pasują kobietom o każdym typie urody i niezależnie od wieku. Pierścionki to element biżuterii, który prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody. Taki dodatek warto jednak dopasować do kształtu i wyglądu dłoni, zwracając przy tym szczególną uwagę m.in. na kolor obrączki i kamienia oraz kształt i wielkość pierścionka.
Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel