Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kształt, wielkość i długość kolczyków a rysy twarzy

2020-10-26
Kształt, wielkość i długość kolczyków a rysy twarzy

Kolczyki mogą dopełniać stylizację na każdą okazję. Warto jednak wspomnieć, że za jej pomocą można również optycznie wymodelować twarz, szyję i dekolt. Dobór odpowiedniego kształtu, wielkości i długości takiej biżuterii pozwoli zatem ukryć pewne niedoskonałości i mankamenty lub dodatkowo uwydatnić nasze atuty.

Kolczyki wiszące długie

Pionowe, długie kolczyki optycznie wydłużają twarz, czyniąc ją bardziej smukłą. Z tego względu polecane są kobietom o delikatnych, okrągłych rysach. Bardzo długich kolczyków powinno się natomiast unikać w przypadku twarzy pociągłej, aby uniknąć jej dodatkowego optycznego rozciągnięcia.

Kolczyki o kształtach geometrycznych

Wzory o prostych liniach efektownie kontrastują z krągłościami policzków, uwydatniając zarys kości policzkowych oraz żuchwy. Jest to doskonały wybór przede wszystkim dla pań o twarzach okrągłych i owalnych. Raczej nie sprawdzą się natomiast u kobiet o bardzo mocnych rysach twarzy.

Kolczyki kółka

Kolczyki w formie kół, okręgów i owali łagodzą rysy i podkreślają naturalne krągłości policzków. Z tego powodu najlepiej sprawdzają się u kobiet o twarzach kwadratowych i prostokątnych.

Kolczyki rozszerzające się ku dołowi

Kolczyki o tego typu designie poszerzają optycznie dolną część szczęki i odwracają uwagę od spiczastej brody, dlatego w szczególności polecane są posiadaczkom twarzy trójkątnych. Do grona takich modeli możemy zaliczyć m.in. duże łezki, trójkąty, elegancki chandelier earrings czy kolczyki w stylu boho z piórkami lub w formie tzw. miotełek. Ten typ biżuterii zdecydowanie odradzany jest natomiast paniom o twarzach kwadratowych.

Kolczyki sztyfty

Kolczyki sztyfty to rozwiązanie uniwersalne, które na ogół pasuje do każdego typu twarzy. Warto mieć jednak na uwadze, że pomimo ich niewielkiego rozmiaru, najlepiej kierować się zasadami zamieszczonymi powyżej – m.in. dobierać modele bazujące na prostych liniach do twarzy okrągłych i owalnych, a wzory kuliste do twarzy kwadratowych i prostokątnych. Na koniec należy też wspomnieć, że przy wyborze kolczyków powinno się wziąć pod uwagę także bazę danej stylizacji, pozostałe dodatki oraz okazję. Dopasowanie biżuterii do wszystkich wspomnianych czynników oraz wzięcie pod uwagę typu urody, rysów twarzy oraz wyglądu szyi i dekoltu, pozwoli podkreślić nasze naturalne piękno.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2020
pixel