Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak wybrać srebrne spinki do mankietów?

2018-11-09
Jak wybrać srebrne spinki do mankietów?

Srebrne spinki do mankietów – kiedy je nosimy? 

Ilu z was panowie na co dzień nosi spinki? Podobno w niektórych krajach spinki nosi się dużo częściej, ponieważ dużo bardziej popularne są casualowe koszule z podwójnym. W Polsce jednak jest inaczej i spinki najczęściej pojawiają się jako uzupełnienie bardziej wyjściowych strojów, do których wybiera się białe koszule. Tym samym spinki w mankietach męskich koszul widzimy często na oficjalnych przyjęciach, spotkaniach albo uroczystościach. 

 Spinki do koszuli.


Jakie rodzaje spinek do koszul możemy kupić w polskich sklepach? 

Kiedy już zdecydujemy się, że naszą garderobę uzupełnimy o parę spinek, warto zastanowić się, w jakich okolicznościach będziemy je prezentować. W dzisiejszych czasach można wybierać pomiędzy spinkami wykonanymi z wielu różnych metali, poczynając od zwykłej stali, a kończąc na złocie i platynie. Trzeba zauważyć, że wiele dostępnych na rynku spinek to produkty masowe wykonane w fabrykach zlokalizowanych poza Europą. Dodatki takie nigdy nie są wykonane ze szlachetnego metalu i chociaż na pierwszy rzut oka mogą się ładnie prezentować, trzeba pamiętać o tym, że będą bardzo szybko się rysowały i odkształcały. Na pewno plusem ich jest stosunkowa niewielka cena, jednak jeśli wydajemy sklepie 100 zł na spinki, powinniśmy zastanowić się, jaka biorąc pod uwagę wszelkie marże i koszty, jest ich rzeczywista cena. Przyjmując takie podejście łatwo uzmysłowić sobie, że te spinki nie mogły być wykonane ręcznie – nawet jeśli sprzedawca usilnie nas o tym zapewnia. 

 Spinki do mankietów drewniane


Wybieramy srebrne spinki do mankietów.
 

Co zatem wybrać? Myślę, że jeśli będziemy koszule z podwójnymi mankietami zakładać rzadko – tylko na uroczystości warto zdecydować się na uniwersalne wzory. Klasyczny fason będzie dobrze się prezentował dzisiaj i za kilka lat. Jeśli dodamy do tego szlachetny materiał, z jakiego są wykonane, taki jak srebro lub złoto, to możemy mieć spinki  na lata. Kolorystyka jest zawsze wyborem indywidualnym, jednak proponuję szczególnie zdecydować się wybór pomiędzy spinkami klasycznie srebrnymi oraz tymi, które zostały pokryte czarnym rodem. Ten, dosyć rzadki jeszcze sposób, zdobienia srebrnej biżuterii daje niesamowite rezultaty i czarno-grafitowy odcień, jaki przybiera, wtedy srebro wygląda naprawdę niecodziennie. Jest jakby haustem świeżego powietrza dla klasycznego widoku tego dodatku męskiej garderoby. 

 Spinki srebrne porodowane

Złote spinki do mankietów. Dlaczego to nie najlepszy pomysł? 

A jak wygląda sytuacja ze spinkami złotymi lub pozłacanymi? Wydaje mi się, że takie spinki stanowią dużą mniejszość, ponieważ złoty kolor kojarzy się jednoznacznie z bardzo oficjalną okazją, które nie zdarzają się nam za często. Inna kwestia to sam kolor, który nie jest naturalnym wyborem wielu mężczyzn gustujących w bardziej tradycyjnych, neutralnych barwach. Dochodzi jeszcze bardziej praktyczna kwestia – złoto jest miękkim metalem, dlatego łatwo naruszyć taką spinkę, jeśli używamy jej zbyt często. Dlatego dobrym pomysłem jest wybór spinek pozłacanych, które wykonane z twardszego srebra będą równie szlachetnie prezentowały się do eleganckich męskich kreacji.

 Spinki do mankietów - pracownia.


Znajdź swój styl i wybierz swoje własne srebrne spinki. 

Podsumowując, warto zauważyć, że spinki do koszul mają wciąż duże grono fanów. Nie zauważam, żeby ta grupa stanowczo powiększyła się w ciągu ostatnich lat. Może zmienić się to, jeśli także u nas pojawi się moda na koszule casualowe z podwójnym mankietem. Nawet jeśli nie to chętni do noszenia spinek na co dzień znajdą w ofercie sklepów jubilerskich eleganckie spinki, które spełnią ich oczekiwania. Radzimy kierować się klasycznym stylem, jakością wykonania i szlachetnością materiałów. Jeśli zapłacimy więcej, to będzie to wydatek wart swojej ceny. A szyk, który otrzymamy w zamian, jest bezcenny. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2018

Polecane

Spinki pozłacane Business Gold

Spinki pozłacane Business Gold

349,00 zł brutto/1para
Spinki pozłacane Business Gold

Spinki pozłacane Business Gold

349,00 zł brutto/1para
Spinki srebrne Business Silver

Spinki srebrne Business Silver

329,00 zł brutto/1para
Spinki srebrne Business Black

Spinki srebrne Business Black

349,00 zł brutto/1para
pixel