Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka lub obrączki?

2018-01-30
Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka lub obrączki?

Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka lub obrączki?

 

Kilka dni temu moja znajoma zapytała mnie o nasze obrączki-pierścionki korony. Nie byłoby w tym nic do dlaszego opowiedzenia, gdyby nie to, że zapytałem o rozmiar i.... usłyszałem ciszę.

No właśnie, rozmiary obrączek i pierścionków to zmora dużej części naszych klientów. I o ile temat ten jest wyzwaniem dla przeważającej części mężczyn, którzy chcą sprawić prezent swojej kobiecie, to jednak wiele kobiet też ma z tym probem. Jeśli także do nich należysz, nie martw się. To całkowicie normalne i przyznam się, że ja także nie potrafiłbym powiedzieć jaki konkretnie rozmiar będzie dla mnie idealny.

Dlaczego?

Ponieważ zależy to od kilku czynników: szerokości obrączki i kształtu pierścionka ale także pory roku czy kształtu palców. 

Od czego więc zacząć wybór rozmiaru obrączki?

Zanim zdecydujemy się na konkretny pierścionek, musimy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Pierścionek może zupełnie inaczej wyglądać na palcu latem, a inaczej zimą. Pory roku wpływają na nasz organizm, a palce puchną. Dlatego też nieraz konieczne okazuje się zwężenia lub powiększenie pierścionka. Ponadto należy zwrócić uwagę na najszerszy element całego palca. Bardzo często to stawy palców mają większą średnicę niż paliczka, a przecież pierścionek musi przejść przez cały palec. Trzeba również wspomnieć o tym, że duże znaczenie ma także kształt pierścionka. Dzięki jego budowie, ściąganie oraz zakładanie może być trudne lub łatwe. Zazwyczaj to modele z szerszą szyną sprawiają trudności w swobodnym zakładaniu oraz zdejmowaniu. Dlatego też nasze obrączki z Kolekcji Elegance charakteryzują się wewnętrzną fakturą. Efekt pięknego wykończenia spełnia tutaj także funkcje praktyczne.Jak kupować pierścionki – oto kilka sposobów.

1. Chcąc dowiedzieć się, jaki rozmiar pierścionka będzie dla nas najlepszy, możemy zwyczajnie udać się do najbliższego jubilera. Tam poprosimy o pomiar fachowca, możliwe są dwa sposoby. Pierwszy z nich wykorzystuje pierścienie miernicze, które dokładnie mierzą palec, a drugi sposób, to zmierzenie przyniesionego pierścionka do zakładu. Te dwie możliwości są nie tylko szybkie, ale i skuteczne. 

2. Innym pomysłem na dobór właściwego pierścionka jest użycie specjalnego szablonu. W Internecie dostępne są gotowe szablony do wydruku, które z całą pewnością pozwolą na wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka. Po wydruku należy tak długo przykładać palec do danego okręgu, aż natrafi się na ten idealnie dopasowany do palca. Ale tutaj uwaga  -ponieważ zdarza się, że takie szablony różnią się między sklepami, dlatego warto porównać kilka szablonów i wynik rozmiaru uśrednić.

3. Wstążka to kolejny sposób na pierścionek. Jeśli nie posiadamy pierścionka innego, którego rozmiar jest dobry, ani też nie mamy możliwości pójścia do jubilera – pozostaje nam wstążeczka. Choć warto wiedzieć, że metoda ta nie należy do najbardziej skutecznych. Trzeba zaopatrzyć się w kawałek wstążeczki i obwinąć ją sobie palec w najszerszym miejscu. Kolejno trzeba zaznaczyć obwód oraz przyłożyć wstążkę do linijki. Obwód palca podany w milimetrach podłożyć należy do tabeli z rozmiarami pierścionków. Tę znaleźć można w naszym sklepie.  

4. Wykorzystanie pasującego pierścionka to także jedna z prostych metod na sprawdzenie właściwego rozmiaru. Sprawdzenie obwodu jego średnicy może nam znacznie pomóc. Trzeba jednak pamiętać, że pierścionki, które nosimy ulegają zmianie. Mogą się niszczyć, zmieniać kształt. Dlatego przed samą przymiarką oraz mierzeniem konieczne będzie dokładne sprawdzenie posiadanego pierścionka. Czy jego kształt jest nadal okrągły i nie posiada  żadnych uszkodzeń – to jest bardzo istotne. 

5. Ostatni sposób zakłada wykorzystanie suwmiarki aby zmierzyć średnicę wewnętrzną obrączki. Szczegółowo omówiliśmy go na zakładce znajdującej się przy każdej obrączce czy pierścionku w naszym sklepie. Jeśli mówimy o domowych sposobach, to my rekomendujemy właśnie ten ostatni sposób, ponieważ jest prezyzyjny.

 Najważniejsza kwestia kiedy sami mierzymy rozmiar pierścionka w domu.

 

Jednak zdajemy sobie świetnie sprawę, że większość naszych klientów nie ma w domu suwmiarki lub też boi się, że ich pomiar dokonany domowymi sposobami będzie błędny dlatego też, niezależnie, jaki sposób Państwo wybierzecie, możecie być pewni, że macie w sklepie Kohha pełne prawo do ewentualnego zwrotu lub wymiany na inny rozmiar.

 

A jaka była moja odpowiedź dla znajomej? No cóż, blat pełen obrączek, czekających na przymierzanie.

 

Zdjęcia własne oraz na podstawie licencji standardowej shutterstock 
Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2018

Polecane

Obrączka srebrna Chesterfield

Obrączka srebrna Chesterfield

299,00 zł brutto/1szt.
Obrączka pozłacana Baltic Gold

Obrączka pozłacana Baltic Gold

299,00 zł brutto/1szt.
Obrączka pozłacana Vesuvio Gold

Obrączka pozłacana Vesuvio Gold

299,00 zł brutto/1szt.
Obrączka pozłacana Classic Gold

Obrączka pozłacana Classic Gold

179,00 zł brutto/1szt.
Obrączka Classic Black

Obrączka Classic Black

179,00 zł brutto/1szt.
pixel