Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jak dbać o biżuterię.

2018-04-27
Jak dbać o biżuterię.

Konserwacja biżuterii premium.

Biżuteria zazwyczaj jest niezwykle cenna oraz droga. Często oznacza dla nas wiele jak w przypadku obrączki ślubnej lub pierścionka zaręczynowego. Jednak każda z nich może szybko zniszczyć się, nawet ta najwyższej jakości, co związane jest ze złą konserwacją. Dlatego też konieczne jest właściwe czyszczenie biżuterii, by ta przez wiele lat mogła zachwycać swoim pięknem.

Jak to robić? Warto przeczytać ten poradnik. 


Konserwacja biżuterii premium


Trzy kroki właściwego postępowania z biżuterią.

Środki chemiczne mogą mieć fatalny wpływ na biżuterię, którą nie zawsze ściągamy podczas prac domowych. Jest to podstawowy błąd, który nieraz wiele nas kosztuje. Gdy sprzątamy dom, powinniśmy ściągać na tę chwilę pierścionki oraz bransoletki. Również uszkodzenia mechaniczne, takie jak zarysowania często się zdarzają. Chemiczne, czyli pęknięcia lotów powstają pod wpływem detergentów. O biżuterię musimy dbać tak samo, jak o naszą skórę, na którą zawsze nakładamy rękawiczki podczas sprzątania. Dlatego tez zasadą numer jeden powinno zostać ściąganie biżuterii podczas wykonywanie prac porządkowych.


Jak samemu wyczyścić biżuterię. 

Co jednak zrobić, gdy nasza biżuteria jest silnie zabrudzona? Trzeba przygotować roztwór denaturowy, czyli wodę połączoną z niewielką ilością denaturatu. Do tak przygotowanej mieszanki należy włożyć biżuterię, po paru godzinach powinna ona wyglądać zupełnie inaczej. Po wypłukaniu takiej biżuterii konieczne jest wytarcie jej miękką tkaniną, może to być flanela, ponieważ ta dobrze wchłania wodę. Innym sposobem jest zamoczenie brudnej biżuterii w wodzie z cytryną lub amoniakiem. 


Jak samemu wyczyścić biżuterię

Jak przechowywać biżuterię. 

Kolejnym krokiem do pięknej biżuterii jest przechowywanie. Gdy będzie ona pozostawiona sama sobie, w ciemnym kącie, szybko może zszarzeć. Piękne łańcuszki oraz cenne dla nas przedmioty powinny być przechowywane w mniejszych pudełkach, których środek wyściełany jest miękkim materiałem, np. zamszem. Pudełka te powinny być zamykane, ponieważ wtedy dostęp powietrza jest do nich znacznie ograniczony, co zmniejsza ryzyko powstawania na nich tlenku oraz zmniejsza możliwość deformowania splotów, szczególnie przy bardzo drobnych łańcuszkach. Kuferki do biżuterii znane są nam od wielu lat, dzięki temu nie trudno jest je kupić. Wśród szerokiej oferty każdy może znaleźć coś specjalnie dla siebie. 


Jak przechowywać biżuterię.

Zdjęcia własne oraz na podstawie licencji standardowej shutterstock 

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2018

Polecane

Obrączka pozłacana Baltic Gold

Obrączka pozłacana Baltic Gold

299,00 zł brutto/1szt.
Obrączka srebrna Baltic

Obrączka srebrna Baltic

299,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik pozłacany Baltic Gold

Naszyjnik pozłacany Baltic Gold

359,00 zł brutto/1szt.
Kolczyki srebrne Baltic Black

Kolczyki srebrne Baltic Black

199,00 zł brutto/1para
pixel