Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biżuteria na Dzień Kobiet.

2018-03-05
Biżuteria na Dzień Kobiet.

Krystyna to koleżanka mojej mamy. Nienawidzi tego dnia tym pięknym uczuciem, jakim nienawidzi się tego, co ludzie robią na pokaz. Należy do starszego pokolenia, które przeżyło kilkadziesiąt takich dni w PRL. Dla niej, ten dzień kojarzy się z udawaną wdzięcznością na potrzeby propagandy Państwa Ludowego.

  • Jeden dzień. Jeden dzień, kiedy można było w jakiś, taki normalny sposób docenić nas, został, tak naprawdę, nam skradziony. - mówi. - Dobre chociaż było to, że rozdawali mydło albo kawę. Tego wtedy nie można było tak łatwo kupić. 
  • A goździki?
  • Goździki nie były takie złe. Ja lubiłam. Ładne, zwyczajne kwiaty. Lubię czerwony kolor. 

Nowe czasy dla Dnia Kobiet. 

Gdyby nie początek lat dziewiędziesiątych ten tekst pewnie nigdy by nie powstał. Całe szczęście, wraz z innymi zmianami, zmienił się wtedy też charakter tego dnia. Dzień Kobiet nie jest już tym samym świętem państwowym co 30 lat temu. Świętem, które władza wykorzystywała na swoje własne potrzeby. 

Teraz, ten dzień stał się zwyczajnym - niezwyczajnym dniem, w którym wszystko niby jest podobne do innych dni, jednak poprzez mały kwiat lub słodki upominek, mężczyźni mogą kobietom powiedzieć coś, czego pewnie nie mówią codziennie. Pokazać kobietom, że są ważne. Powiedzieć dziękuję, za zwyczajne codzienne czynności. Za coś, na co może, na codzień brakuje czasu. 

Prezent na Dzień Kobiet 

Czy wypada dawać biżuterię na Dzień Kobiet?

Biżuteria to nie jest zwyczajny upominek. Z biżuterią łączą się najczęściej mocne uczucia i spory ładunek emocjonalny. Dlatego, jako prezent dla koleżanki z pracy, nie jest to najlepszy pomysł. Taki gest i intencje mogą zostać źle zrozumiane. Chyba, że firma zdecyduje się na zakup bonów podarunkowych, które Panie mogą same zrealizować. To rozwiązanie z klasą, a jednocześnie dosyć neutralne. 

Oczywiście inaczej ma się sytuacja gdy dajemy prezent kobiecie, z którą łączy nas mocne i silne uczucie. I nie musi być to żona lub narzeczona. Równie dobrze może to dotyczyć naszej mamy albo babci. W tym przypadku dobrze jest wybrać klasyczną biżuterię, zgodną z gustem obdarowanej osoby. W naszym sklepie znajdziecie na pewno dobre pomysły i rozwiązania. 

Także kobiety same mogą robić sobie nawzajem prezenty w ten dzień. Przecież to nie ma znaczenia, kto daje. Najważniejsza jest radość obdarowanej. 

 

Kolczyki srebrne Yorkshire
Jakie powinno być przesłanie Dnia Kobiet?

W tym roku Dzień Kobiet wypada w czwartek. Naszym przesłaniem jest aby miłe słowa i gesty, nie były zarezerwowane tylko dla tego jednego dnia. Nie róbmy tego na pokaz. Pokażmy już nazajutrz, w piątek, że Dzień Kobiet może trwać dłużej. Na przykład cały rok. 

 Zdjęcia własne oraz na podstawie licencji standardowej shutterstock Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

Naszyjnik srebrny Yorkshire

Naszyjnik srebrny Yorkshire

450,00 zł brutto/1szt.
Kolczyki pozłacane Yorkshire Gold

Kolczyki pozłacane Yorkshire Gold

225,00 zł brutto/1para
Kolczyki srebrne Yorkshire

Kolczyki srebrne Yorkshire

225,00 zł brutto/1para
Pierścionek srebrny Yorkshire

Pierścionek srebrny Yorkshire

325,00 zł brutto/1szt.
Kolczyki srebrne Yorkshire Black

Kolczyki srebrne Yorkshire Black

225,00 zł brutto/1para
pixel