Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biżuteria autorska – oryginalność ponad masowością

2021-12-19
Biżuteria autorska – oryginalność ponad masowością

Ręcznie robiona i eklektyczna – trendy w biżuterii autorskiej


Chociaż świat coraz częściej ma na sumieniu pogrążanie się w tak zwanym fast fashion – przyzwyczajeniu do szybkiego nabywania odzieży i akcesoriów, najczęściej złej jakości i niewiadomego pochodzenia, w opozycji do tej tendencji zaobserwować można poszukiwanie marek niszowych i rzemieślniczych, wytwarzających produkty z niezwykłą starannością. Trend ten nie ominął wytwórców biżuterii. Biżuteria artystyczna przeżywa swoisty boom. Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na marki, które są transparentne, a dostarczane przez nich produkty jedyne w swoim rodzaju. Dzięki dużej dostępności producentów biżuterii autorskiej na rynku każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od stylu i upodobań. Z kolei twórcy ręcznie robionych ozdób zdając sobie sprawę z konkurencyjności branży, dokładają wszelkich starań, aby ich dzieło było wyjątkowe. Naturalnym wyborem w przypadku biżuterii są ponadczasowe klasyki – biżuteria w srebrze i złocie. Zarówno ta minimalistyczna, jak i bardziej bogato zdobiona i okazała, najczęściej występująca w parze z kamieniami szlachetnymi. W biżuterii autorskiej coraz powszechniejszy jest trend sięgania po nieoczywiste materiały zdobiące produkowaną biżuterię. Ceramiczne kolczyki, drewniane pierścionki, wisiorki z żywicą czy naszyjniki z bryłką węgla już nikogo nie dziwią, mało tego – zapewniają niepodważalną oryginalność!

 

 

Biżuteria autorska pozłacana

 

 

Jakość w parze z oryginalnością


Głównym powodem, dla którego warto zapoznać się z ofertą autorskich marek biżuteryjnych, jest obietnica oryginalności. Co więcej, jest to zapewnienie realizowane aż z nawiązką. Projektowanie biżuterii jest dla wielu jej twórców możliwością twórczej ekspresji. Im więcej pasji włożonej w projekt, tym większa staranność wykonania. Biżuteria hand made charakteryzuje się precyzyjnymi lutowaniami i piłowaniami oraz kunsztownymi zdobieniami. Samo wykonanie poprzedza wysiłek włożony w stworzenie projektu, jak również znalezienie właściwych materiałów i surowców. Te najczęściej są wysokiej jakości, a producenci ręcznie robionej biżuterii starannie wybierają tworzywa i ich dostawców. Dzięki pieczołowitej kontroli twórcy nad całym procesem ryzyko błędów i niedoróbek jest dużo mniejsze. Biżuteria bezpośrednio sygnowana nazwiskiem twórcy czy też marką osobistą nie może być naznaczona pomyłkami. Oprócz jakości samego wykonania istnieje jeszcze jeden ważny aspekt działający na rzecz wyższości biżuterii autorskiej nad masowo produkowaną. Decydując się na wybór polskiej rzemieślniczej marki biżuteryjnej mamy większą pewność, że to, co kupujemy, zostało wykonane w sposób etyczny. Niektóre z marek są na tyle niewielkie, że możemy poznać z imienia i nazwiska osobę, która stoi za konceptem i wykonaniem, dzięki czemu nie otrzymujemy produktu z anonimowego źródła wykonanego przez bezimiennych projektantów.Gdzie kupić biżuterię artystyczną?


Dzięki modzie na marki rzemieślnicze i świadomą konsumpcję, dostępność oryginalnej biżuterii jest znacznie szersza, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Kolejnym czynnikiem działającym na korzyść większej powszechności oferty tego typu biżuterii jest promocja w Internecie, a zwłaszcza mediach społecznościowych. Dla wielu projektantów jest to naturalna droga dotarcia do miłośników jakościowych ozdób. Nie zapominając o tym, że ze względu na prawdziwie rzemieślniczy charakter produkowanej biżuterii przeważająca jej część powstaje w limitowanych nakładach, a jej twórcy dzielą się nią nie w butikach i salonach jubilerskich, a w swojej własnej przestrzeni internetowej. Oprócz sklepów własnych, wielu producentów biżuterii prezentuje swoje wyroby na tragach czy też na platformach online gromadzących rękodzieło i polskie marki. Biżuteria autorska Kohha jest przykładem rodzinnej manufaktury wytwarzającej od pokoleń piękne przedmioty z dbałością o jakość i unikalny design. To odpowiedź zwłaszcza na potrzeby miłośniczek srebrnej biżuterii łączącej w sobie niebanalne techniki jubilerskie wsparte nowoczesnymi rozwiązaniami jak na przykład druk 3D.

 

 Biżuteria autorska pracownia

 

 

Biżuteria autorska to znaczy droższa?


To jeden z najczęściej pokutujących mitów. Na cenę biżuterii składa się wiele czynników. Ręcznie robiona biżuteria może być wykonana zarówno z elementów drewnianych czy tekstylnych, jak i wysokiej jakości prób złota i kamieni szlachetnych. Wszystko zależy od wybranego stylu i rzemieślnika.


Elementem ceny jest nie tylko wartość surowca, ale i unikalność projektu. Pozostaje również wartość emocjonalna. Kupując biżuterię ze sprawdzonych, autorskich źródeł, możesz mieć pewność, że twórca stworzył w projekt całe serce. To nieporównywalnie większa wartość niż kupowanie produktu z produkcji taśmowej. Za biżuterią artystyczną zazwyczaj stoi historia – osoby, która ją tworzy oraz samego projektu. Potrzeba otaczania się estetycznymi przedmiotami jest jak najbardziej naturalna i ważna. Wysokiej jakości biżuteria artystyczna potrafi całkowicie odmienić charakter stylizacji oraz dodać pewności siebie. Co więcej, istotny jest również aspekt sprawiania sobie przyjemności produktem, w którym z łatwością dostrzec można wysoką jakość wykonania oraz pasję osoby, która odpowiada za jego wytworzenie.

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2021

Polecane

Naszyjnik pozłacany Baltic Gold

Naszyjnik pozłacany Baltic Gold

359,00 zł brutto/1szt.
Naszyjnik srebrny Chartres

Naszyjnik srebrny Chartres

425,00 zł brutto/1szt.
Spinki pozłacane Business Gold

Spinki pozłacane Business Gold

349,00 zł brutto/1para
pixel