Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Biżuteria artystyczna na targach Amberif 2018.

2018-03-31
Biżuteria artystyczna na targach Amberif 2018.
Pierwszego dnia pojawiłem się spóźniony. Już opadł kurz, związany z rozpoczęciem targów jubilerskich Amberif 2018, gdy zawitałem do rodzinnego Gdańska. Ale może to i dobrze? Z własnego doświadczenia wiem, że te pierwsze godziny bywają bardzo nerwowe. Dopiero co trwały jeszcze ostatnie poprawki na stanowiskach wystawców, a tutaj już pojawiają się pierwsi klienci. To nie jest czas na spokojną rozmowę. Po kilku godzinach napięcie opada i to wtedy właśnie zaparkowałem samochód przed halą Amberexpo. 


Biżuteria Gdańsk
 

25 lat Targów Międzynarodowych Targi Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif.

Dobrze pamiętam pierwsze edycje odbywające się w innej lokalizacji i w zupełnie innej skali. Od tego czasu targi z lokalnej i niewielkiej imprezy stały się wydarzeniem, nie tylko w Polsce, ale też, w tej części Europy. Jak się zmieniły? Może wystarczy tylko porówanie dwóch liczb. W 1994 roku w targach brało udział tylko 49 wystawców. W tym roku wystawców było aż 470 i przybyli z 15 krajów. Do tego doliczmy tysiące gości z całego świata. Amberif dzisiaj to duża targowa impreza na stałe goszcząca w kalendarzach wielu jubilerów.


Biżuteria srebrna na targach Amberif
 

Biżuteria artystyczna w Galerii Projektantów.

Amberif to wydarzenie ważne dla wszystkich złotników, którzy w swoich pracach wykorzystują bursztyn. Temu szczególnemu kamieniowi poświęcimy niedługo odrębny wpis na blogu. Dzisiaj, natomiast opowiemy o szczególnym miejscu na targach Amberif jakim jest Galeria Projektantów. To właśnie tam skierowałem swoje pierwsze kroki po przekroczeniu progu hali Amberexpo. Dlaczego tam? Ponieważ projektowanie biżuterii wymaga odwagi i wyobraźni, które właśnie tutaj można poczuć, doświadczyć i dotknąć. Czy prace, które tutaj spotkamy możemy nazwać biżuterią artystyczną? 

Rozmowy o biżuterii.

Na pewno znajdziemy tutaj biżuterię, która ma duszę. To miejsce, gdzie od aspektów ekonomicznych tworzenia biżuterii ważniejsze jest samo poszukiwanie.  

Jest też dodatkowy powód dla którego lubię tam być. Jest nim to, że bardzo szanuję i lubię ludzi, których można tutaj spotkać. Tutaj mogę otwarcie powiedzieć o swoich nowych pomysłach i posłuchać co inni o tym myślą. Rozmowy są szczere i długie, i po jakimś czasie możemy się spostrzec, że już nie rozmawiamy o biżuterii, tylko, tak jak na przykład w tym roku, polecamy sobie najlepsze bajki dla naszych dzieci. 

Na zdjęciach prace  Aliny Filimoniuk (Filimoniuk Design), Marty Szafraniec (Saffa) oraz Justyny Stasiewicz (Stasiewicz Jewelry), z którą współpracujemy także w kolekcjach Kohha.
 
Biżuteria artystyczna na targach Amberif

Zdjęcia na podstawie licencji standardowej shutterstock, oficjalnej strony targów Amberif oraz własne.
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018
pixel